Ardahanlılar Ataşehir’de buluştu

Ardahanlılar Ataşehir'de buluştu

Ataşehir'de İstanbul'da ikamet eden Ardahanlılar düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

02 Mayıs 2016 - 06:58

Sabah saat 09.00'da Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi'nde başlayan kahvaltı yoğun katılım ile başladı.

Kahvaltı öncesi konuşma yapan başkan Aşkın Şit, "her yıl olduğu gibi bu yıl da birlik beraberliğimizi pekiştirmek için bir araya geldik. İstanbul'da hem bir birimizden kopmamış oluyoruz, hem de İstanbul'da kendi kültürümüzü ayakta tutmaya çalışıyoruz. Yaz geldi.. Daha sık bir araya geleceğiz" dedi.

Kahvaltıya İstanbul Ataşehir Kars ve Yöresi Derneği KAR-DER Başkanı Orhan Çerkez ve ARSAD Başkanı Mehmet Yılmaz ve çok sayıda sanatçı geldi.

Kahvaltı sonrası sanatçılarla görüş alışverişinde bulunuldu. ARSAD Başkanı Mehmet Yılmaz Sanatçılar arasında düzen olsun, birlik beraberlik olsun, sanatçılarımızın bilinirliği artsın. bu çaba doğrultusunda yola çıktık. Deneklerin ve festivallerde sanatçılarımıza destek verilmesi gerekiyor. Bir oluşum için yola çıktık. Sıra geceleri için çalışmalarımız devam ediyor.

Türkiye çapında çalışmalarımız olacak. Kültürümüzü tanıtmak için herkesin bize destek vermesiyle büyüyeceğiz" dedi.

Kahvaltıya gelen, Murat Zorba, Yahya Bilican, Burhan Yıldırım, Yusufi Özyıldırım, İsmail Avcı, Murat Yılmaz, Volkan Aras, Cevdet Yılmaz, Selma Gökdemir, Tahir Daşdemir, Özer Urun, Özgen Akçı, Sılanaz Pilsin, Özcan Burcalı, Gökhan Temur, Zeynep Bulutlu ve Özcan Aras isimli sanatçılar Sadece Ardahan değil, doğudan İstanbul'a gelen herkesin kendilerine destek vermesini istediler.

Bu haber 320 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANAN KARATAY'DAN BİR UYARI DAHA!..
CANAN KARATAY'DAN BİR UYARI DAHA!..
DOĞRU BESLEN BAŞIN AĞRIMASIN!..
DOĞRU BESLEN BAŞIN AĞRIMASIN!..