Ataşehir’de örnek dernek

Ataşehir'de örnek dernek

Nefes almakta ve yürümekte zorluk çeken Selma Ada için seferber olan Öncül Köyü Derneği, örnek bir davranışa imza attı.

02 Mayıs 2016 - 06:58

İki yıl önce Selma Ada'yla tanışan Ertuğrul Bulakbaşı, dernekçilik alanında İstanbul'da bir ilki gerçekleştirdi.

Sabah kahvaltısına gazetecilerle bir araya gelen Bulakbaşı burada kısa bir açıklama yaptıktan sonra Selma Ada'yı yanına oturtarak sohbete başladı.

2014 yılında kendisine destek için İlkay Akkaya’nın verdiği konserde Selma Ada’yı tanıma fırsatı bulduğunu söyleyen Ertuğrul Bulakbaşı, "Selma Ada Skolyoz (Omurga eğriliği) hastasıydı. Yürümekte ve konuşurken nefes almakta zorluk çekiyordu. “Ameliyatı geç kalmıştı ve riskliydi. Bu hastalık yaşamını zorlaştıracak bir boyuta gelmişti. Bu hastalıktan kurtulması için Selma ile birlikte yola çıktık. Bu yol hayati tehlikesi olan riskli bir yoldu. Ameliyat kararı almak oldukça zordu. Çünkü ölümle yaşam arasında bir karar vermek durumundaydık." 

Maddi anlamda desteği ihtiyacı vardı

Başkan Ertuğrul Bulakbaşı, "maddi konuda hemen sanatçımız İlkay Akkaya ile temasa geçerek durumunu anlattık. Akkaya konuya duyarsız kalmayarak Deniz gezmiş Parkında verdiği konserle Selma'ya destek verdi. Öncül Köyü Derneği olarak bizde STK’larla görüşerek gerekli maddi destek için çalışmalar yürüttük. Bu konuda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin büyük desteği oldu. Bu çabalarımız kısa sürede hayat buldu" dedi.

BAZEN KÜÇÜK BİR KIVILCIM BİLE YETİYOR 

Ada; “Benim hastalık derecem yüzde doksanların üzerindeydi. Türkiye’de çok nadir görülen bir durumdu. Hayati tehlikem vardı. Masadan kalkmayabilir veya felç kalma durumum vardı. Tüm bu risklere rağmen ameliyat olmam bir zorunluluktu çünkü ben nefes alamıyordum. Konuşurken bile nefesim yetmiyordu. Ameliyattan sonra rahat konuşabiliyor ve kesintisiz bir, iki saat kesintisiz yürüyebiliyorum. 

Tedavim için yardımcı olanlara çok teşekkür ederim. Olayın başından sonuna kadar bana güç veren, riskli olduğunu bilmeme rağmen bana bu cesareti aşılayan Öncül derneği Başkanı Ertuğrul amcama çok şey borçluyum. Hala bazı riskleri taşıyorum. Olumsuz hava şartları beni etkiliyor. Şu an sırtımda iki platin ve onların bağlantısı olarak 27 adet küçük vida var. Doktorların ameliyata yanaşmaması ve değişik nedenlerden dolayı geç kalmış bir ameliyattı. Eğer 15- 16 yaşlarımda ameliyat olsaydım daha başarılı ve risksiz olabilirdi. Ama olmadı. Bu günde çok şükür bazı olumsuzluklara rağmen başarılı bir ameliyat sonucunda sağlığıma kavuştum, yürüyebiliyorum, konuşurken nefes almakta sıkıntı çekmiyorum” şeklinde konuştu.

Bu haber 307 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANAN KARATAY'DAN BİR UYARI DAHA!..
CANAN KARATAY'DAN BİR UYARI DAHA!..
DOĞRU BESLEN BAŞIN AĞRIMASIN!..
DOĞRU BESLEN BAŞIN AĞRIMASIN!..