’’Benimle pazarlık etme’’

''Benimle pazarlık etme''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'na katılmıştı. Erdoğan, şuradaki konuşmasında Türk iş dünyasının devlerine 'istihdamı arttırın' çağrısı yapmış ve istihdam seferberliği başlattığını ilan etmişti.

11 Şubat 2017 - 23:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'na katılmıştı. Erdoğan, şuradaki konuşmasında Türk iş dünyasının devlerine 'istihdamı arttırın' çağrısı yapmış ve istihdam seferberliği başlattığını ilan etmişti. Erdoğan, "20 bin kabul etmiş olsak. Demek ki hesap kolay olsun yani 29 bin olsa bin yapar. Ben şuna inanıyorum. İnanın bu işin öyle bir bereketi var ki. Abdülkadir Konukoğlu kardeşim kapıyı böyle açtığı zaman ardından Sabancı da gelecektir herhalde Kale Grubu da gelecektir. Zeynep Hanım da gelecektir ardından. Koç Grubu da boş durmayacaktır. Binlerce on binlerce insan çalıştığı için… Bu çağrıyı daveti yaptık. Bizim ne yapıp yapıp. Mart dönemi içinde işsizlikte. Gümbür gümbür aşağı çekmeliyiz" demişti.

Şurada Erdoğan’ın istihdam konusundaki seferberlik çağrısı ardından işadamları tek tek söz alıp, çağrıya destek verdi. Ancak kapalı kapılar ardından yapılan toplantıda ilginç bir de olay yaşandı.

Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, sektöre yönelik sorunları dile getirerek taleplerinin yerine gelmesi halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 5’lik istihdam çağrısına karşılık yüzde 25 istihdam sağlayabileceklerini söyledi.

Bu sözlere sert tepki gösteren Erdoğan, ünlü işadamı Metin Kalkavan'a “Benimle pazarlık etme” diye çıkıştı.

Erdoğan, denizcilik sektörüne geçmişte verilen ÖTV’siz yakıt desteklerini anımsatarak bu dönemde yapılan çağrının pazarlık konusu edilmemesini istedi.

Bu haber 313 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANAN KARATAY'DAN BİR UYARI DAHA!..
CANAN KARATAY'DAN BİR UYARI DAHA!..
DOĞRU BESLEN BAŞIN AĞRIMASIN!..
DOĞRU BESLEN BAŞIN AĞRIMASIN!..