CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: ’Bu teklif sopalı bir seçim...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: 'Bu teklif sopalı bir seçim hazırlığıdır'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hedefinde TBMM'de kabul edilen seçim ittifakı teklifi vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tek başına yeniden seçilemeyeceği, MHP lideri Bahçeli'nin de barajı aşamayacağı korkusuyla bu teklifin getirildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "İttifak ve seçim hileleri kanunu" dediği teklifle ilgili sakıncaları 7 maddede sıraladı. Milli iradenin gasbedildiğini, barajın fiilen artırıldığını, eşitlik ve temsilde adalet ilkesinin ihlal edildiğini, seçim güvenliğinin ortadan kaldırıldığını,partilerin denetiminin azaltılmak ve seçmenin sandıktan kaçırılmak istendiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Bu teklif sopalı bir seçim hazırlığıdır. Jandarma, polis sandıkları basacak. Sopalı seçim yapmak istiyorlar" dedi.

13 Mart 2018 - 15:01

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu; cezaevlerindeki işkence iddialarını dile getirdi, yargıya eleştiriler yöneltti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, genel müdür olduğu dönemde SSK'yı batırdığı suçlamalarına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "SSK'da 30 milyar açık var. Şimdi Recep Bey'e soruyorum; SSK'yı ben mi batırdım, sen mi batırdın?" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu konuşmasında TBMM'de bugün kabul edilen seçim ittifakı yasa teklifiyle ilgili de "İttifak ve seçim hileleri kanunu" tabirini kullanarak, 7 maddede teklifin sakıncalarını sıraladı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları söyledi:

 

Bu haber 2021 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANAN KARATAY'DAN BİR UYARI DAHA!..
CANAN KARATAY'DAN BİR UYARI DAHA!..
DOĞRU BESLEN BAŞIN AĞRIMASIN!..
DOĞRU BESLEN BAŞIN AĞRIMASIN!..