Begüm Uysal mucize yaratıyor

İstanbul'un tanınmış Mali müşavirlerinden Cem Tokgöz, '' Yeğenim Begüm 11 yaşında yazmaya başladığında bir heves içinde olduğunu düşünüyorduk. 1, 2 derken 3'üncü romanını tamamladı.


Begüm Uysal mucize yaratıyor

Ortaokul 8. Sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Begüm Uysal ilk romanı 'Melezlerin Sonuncusu' ile sosyal medya'da en çok tartışılan isim oldu.

DR ve Dost Kitap evi tarafından sıtışa sunulan ve beklenilenin üzerinde ilgi gören 'Melezlerin Sonuncusu'nun yazarı Begüm Uysal, fantastik- kurgu dalında hedefinin nobel olduğunu söyledi.

11 Yaşında okumaya başladığı Harry Potter, Dedektif Kuru Kafa ve Yüzüklerin efendisi  gibi fantastik ve kurgu  romanların etkisi ile yazmaya başlayan , Beğüm Uysal'ın hazırda iki romanı daha var.

Eskişehir'de başlayan yazarlık deneğimini ilk romanı ile profesyonel yazarlığa taşıyan Begüm Uysal'ı en çok mutlu eden unsurda, Türkiye'nin her tarafından yazan hayranlarının romanı bulamadıklarını söylemeleri.

TOKGÖZ: YEĞENİMLE GURUR DUYUYORUM

İstanbul'un tanınmış Mali müşavirlerinden Cem Tokgöz, " Yeğenim Begüm 11 yaşında yazmaya başladığında bir heves içinde olduğunu düşünüyorduk. 1, 2  derken 3'üncü romanını tamamladı. 

Aile olarak kendisine bu konuda açık destek verdik. Siyah Beyaz yayın evinden ilk romanı ' Melezlerin Sonuncusu piyasa çıkar çıkmaz beklediğimizin üzerinde ilgi gördü. Yeğenimin hazır olan 2. ve 3. romanınında fantastik- kurgu dalında ilklere imza atacağını düşünyorum. Henüz 13 yaşında olmasına rağmen bu dalda nobel hedefine ulaşacağından hiç kuşkumuz yok" dedi.