VOLVO BENZİNLİ ARAÇ ÜRETİMİNE SON VERİYOR.

VOLVO BENZİNLİ ARAÇ ÜRETİMİNE SON VERİYOR.

İsveçli otomobil markası Volvo 2019 yılından sonra benzin ve dizelli araç modellerinin durdurulacağını duyurdu. Şirket bundan sonra yalnızca elektrikli araç üretecek.

14 Temmuz 2017 - 14:12

Tesla 3 ile ilgili haberlerin gündemde çokça yer aldığı bu günlerde Volvo, 2019 yılı itibariyle sadece elektrikli araç üreteceğini açıkladı.
İsveçli otomobil markası Volvo'nun 2019'dan itibaren tüm modellerinin elektrikli olması, Tesla'nın "elektrikli araba" imajına güçlü bir rakip olacağının da habercisi.
Volvo CEO'su Hakan Samuelsson'un yalnızca elektrikli otomobil üretilecekleri açıklaması, otomobil dünyasında da heyecana neden oldu.
Geçtiğimiz günlerde Fransa Çevre Bakanı'nın 2040'tan sonra dizel ve benzinli araçların yasaklanacağının duyurması üzerine Volvo'dan gelen bu açıklama şirketin yeni stratejisinin de göstergesi.
Otomobil tarihinde yeni bir sayfanın açılacağını vurgulayan Volvo CEO'su ilklerden olmanın çok önemli olduğunu belirtti.
100 yıllık yanmalı motor kullanım alışkanlığına son verileceğini de sözlerine ekleyen şirket CEO'su, elektrikli araç ve plug-in hibrid seçenekleriyle tüketicilere ulaşmaya çalışacaklarını belirtti.
Geçtiğimiz yıl toplam satışının %83'ünü dizel modellerle gerçekleştiren Volvo'nun yeni stratejisinin sonuçları merak konunusu olacak.

Bu haber 1292 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANAN KARATAY'DAN BİR UYARI DAHA!..
CANAN KARATAY'DAN BİR UYARI DAHA!..
DOĞRU BESLEN BAŞIN AĞRIMASIN!..
DOĞRU BESLEN BAŞIN AĞRIMASIN!..