YAVAŞLAYAN TELEFONU HIZLANDIRMA YÖNTEMLERİ!..

YAVAŞLAYAN TELEFONU HIZLANDIRMA YÖNTEMLERİ!..

Akıllı telefon kullanımı gün geçtikçe artıyor. Akıllı telefonlar adeta bir cep bilgisayarı şeklinde çalıştığından kimi zaman yorgunluk belirtileri gösterebiliyor.

19 Haziran 2017 - 02:37

Artık teknolojiyi cebimizde taşıyoruz, cebimizde taşıdığımız akıllı telefonların zaman zaman yavaşladığını, eskisinden çok daha düşük bir performans sergilediğini birçok kişi fark etmiştir. Eskisine nazaran yavaşlayan telefonunuzu birkaç adımda hızlandırabilirsiniz.

YAVAŞLAYAN TELEFONU HIZLANDIRMA YOLLARI

-Telefonlarda, fotoğraflar ve videolar tahminin ötesinde yer kaplarlar. Bu gibi medya öğelerini farklı ortamlarda yedekleyerek telefonunuzda yer açabilir, bellek performansını artırabilirsiniz.

– Akıllı telefonlar için inanılmaz sayıda uygulama var, birçok kişi 10 civarında uygulamayı aktif olarak kullanıyor fakat telefonunda çok daha fazla sayıda uygulama yüklü oluyor. Eski uygulamalarınızı kaldırarark performans artışı sağlayabilirsiniz.

-Browser’ınızın (İnternet tarayıcısı) geçmişini silin, bu tarayacınızın daha sızlı çalışmasını sağlayacak ve internette daha hızlı gezinmenizi sağlayacaktır.

-WiFi bağlantısı bulunmayan ortamlarda kablosuz bağlantınızı kapatın. Telefonunuz bağlanacak bir ağ ararken hem fazladan şarj harcar hem de işlem performansı düşebilir.

-Telefonunuzu en azından iki günde bir kapatıp açın, sürekli açık kalan telefonda arkada çalışan uygulamalar telefonunuzun RAM’inde yoğunluk yaratıp telefonunuzu yavaşlatabilir.

Bu haber 344 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • NEVZAT BULDUK
    7 ay önce
    ÇOK DOĞRU,BU GÖRÜŞE KATILMAMAK MÜMKÜN DEĞİL,TESPİTLER YERİNDE VE DOĞRU...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İTTİFAK SENARYOLARI!..
İTTİFAK SENARYOLARI!..
Hangi yazara, hangi dönemde, hangi ceza
Hangi yazara, hangi dönemde, hangi ceza